Úvodní strana » Naše chovy » Skot Galloway

DSC_3455.jpgNaše stádo se nyní skládá cca ze 40 až 50 jalovic, krav a býčků. Zastoupená jsou všechna zbarvení White park black, Riggit, Dun a Black. Na začátku roku 2020 jsme koupili plemenného býka Bivoje s označením ZGA 537 v černé barvě, který je zařazen do přirozené plemenitby. Celé stádo je celoročně venku na pastvinách nebo zimovištích. Všechny kusy pochází z kvalitních chovů. Základ stáda je tvořen výhradně čistorkevními zvířaty.

 

 

 

Galloway skot je extenzivní masné bezrohé plemeno skotu, pocházející ze Skotska a první zmínky jsou z dob římské nadvlády v Británii.
Vyniká svou odolností a nenáročností, s dobře zachovanými přirozenými instinkty. Je dlouhověké s výbornými mateřskými pudy a klidnou povahou. Také proto se plemeno nejčastěji chová ve vyšších nadmořských výškách celoročně na pastvině.

Maso má výbornou chuť, připomínající divočinu. Kvalita je dána zkrmováním pouze objemné píce bez průmyslových krmiv. Maso obsahuje spoustu nenasyceným mastných kyselin, díky čemuž je jemné, aromatické, šťavnaté a díky vyváženosti masa a tuku i dobře stravitelné.